Gry
Gry, zabawy i inne formy rozrywki. Gry dzielą się z grubsza na tradycyjne (np. karciane czy planszowe) oraz te nowsze czyli komputerowe. Zobacz również: Sport.
Zgłaszane strony powinny być zwięźle opisane, bez użycia określeń typu 'wspaniała' czy 'najlepsza'. Tytuł i opis zgdodny z zawartością strony.
Gry bitewne to takie, które rozgrywane są za pomocą metalowych lub plastikowych figurek na stworzonym wcześniej terenie nazywanym makietą.
Gry fabularne (ang. RPG, czyli Role Playing Games) przypominają teatr improwizacji. Gracze wcielają się w postacie, istniejące w fikcyjnym świecie, opisując ich działania. Świat oraz efekt podejmowanych przez postacie graczy działań przedstawiany jest przez prowadzącego rozgrywkę Mistrza Gry.
Proszę o zgłaszanie stron traktujących o grach fabularnych, konwentach gier fabularnych, terenowych, oraz stron wydawnictw i sklepów specjalizujących się w produktach związanych z grami fabularnymi.

Proszę także o nie dodawanie gier cRPG (Computer Role Play Games), te gry należy dodać do katalogu World: Polska: Gry: Komputerowe: RPG.

Gry hazardowe to gry, których cechą charakterystyczną jest całkowita lub częściowa losowość. Stawką w takich grach są najczęściej pieniądze.
Gry rozgrywane wyłącznie przez Internet, z gatunku MMOG, strony i portale dotyczące tego typu gier, oraz gry w technologii flash i java rozgrywane przy pomocy przeglądarki. Gry komputerowe majace opcję gry w Internecie typu Counter Strike czy Diablo należy zgłaszać w kategorii gry komputerowe.
Zgłaszane strony powinny być zwięźle opisane, bez użycia określeń typu ''wspaniała'' czy ''najlepsza''. Tytuł i opis zgdodny z zawartością strony.

więcej informacji (tylko redaktorzy)

Gry komputerowe określane także jako gry wideo to takie, w których ekran monitora lub telewizora używany jest do wyświetlenia wyników akcji gracza, który gra na komputerze osobistym lub specjalnie do tego celu przeznaczonej konsoli.
Klany grające w jedną grę nie zostaną dodane do tej kategorii. Prosimy znaleźć bardziej precyzyjną kategorię dla danej gry lub określonego gatunku w drzewie World: Polska: Gry: Komputerowe. Pozwoli to redaktorom na szybsze dodanie Twojej strony.