W tej kategorii gromadzone są strony zawierające informacje na temat filmów, przemysłu filmowego włączając w to aktorki i aktorów, reżyserów, twórców filmów, kin, dystrybutorów.
Do tej kategorii prosimy zgłaszać tylko i wyłącznie strony, których treść związana jest z filmem i przemysłem filmowym.
Przed zgłoszeniem jakiejkolwiek strony do kategorii World/Polski/Kultura i sztuka/Film przejrzyj wszystkie dostępne podkategorie, przeczytaj ich opisy i postaraj się dopasować odpowiednią podkategorię do zgłaszanego serwisu w zależności od treści w nim przedstawionych. Ułatwi to pracę redaktorom i tym samym pozwoli nam na znacznie szybsze dodanie strony do katalogu.
Odnośniki do stron w języku polskim poświęconych aktorkom i aktorom.
Zbiór stron dotyczących dyskusji na tematy związane z filmem.
Do tej kategorii prosimy zgłaszać strony dotyczące dyskusji na tematy związane z filmem (fora, kluby dyskusyjne itp.).
Dystrybutorzy filmowi (kino, VHS, DVD, VCD) działający na terenie Polski.
W tytule zgłoszenia powinna znajdować się wyłącznie pełna nazwa firmy, natomiast w opisie należy podać charakterystyczne, wyjątkowe i/lub ciekawe części strony oraz cechy firmy dystrybucyjnej.
Ta kategoria jest przeznaczona do zgłaszania stron, które opisują poszczególne gatunki filmowe. Gatunek filmu może zostać zdefiniowany jako kategoria filmów charakteryzujących się konkretnym stylem, formą lub treścią.
W tej kategorii proszę zgłaszać tylko strony opisujące gatunki filmowe. Strony traktujące o poszczególnych filmach proszę zgłaszać do odpowiedniej podkategorii w World/Polska/Kultura_i_sztuka/Film/Tytuły/
Prosimy zgłaszać tylko strony związane głównie z imprezami filmowymi jak festiwale, przeglądy, konkursy itp.
W kategorii tej znajdują się strony instytucji i organizacji związanych z filmem jak fundacje, dyskusyjne kluby filmowe itp.
Prosimy zgłaszać tylko strony organizacji związanych z filmem (kluby dyskusyjne, fundacje, stowarzyszenia itp.).
Do tej kategorii prosimy zgłaszać strony dotyczące produkcji filmowej.
Zbiór stron których tematem wiodącym są recenzje filmowe.
Prosimy zgłaszać tylko strony których tematem wiodącym są recenzje filmów.
Prosimy zgłaszać tylko strony dotyczące reżyserów filmowych.
Ta kategoria jest przeznaczona dla stron poświęconych konkretnym tytułom filmów. Jeśli nie możesz odnaleźć filmu, który Cię interesuje możesz spróbować przeszukać katalog wpisując tytuł filmu, skorzystać z informacji zawartych na stronach wymienionych w kategorii Kultura i Sztuka: Film: Bazy danych lub najlepiej zgłosić do katalogu stronę o danym filmie do odpowiedniej podkategorii numerycznej lub literowej.
Proszę o zgłaszanie stron tylko raz do odpowiedniej kategorii. Nie musisz być właścicielem strony aby ją zgłosić do katalogu. Jeśli nie istnieje kategoria, do której dana strona najlepiej pasowałaby to zgłoś tę stronę do kategorii o poziom wyższej.

Przykład: Chcesz zgłosić stronę o filmie o tytule "Dwa pieski i kotek" jednak nie istnieje kategoria /World/Polska/Kultura_i_sztuka/Film/Tytuły/D/Dwa_pieski_i_kotek. W takim przypadku zgłoś stronę do kategorii /World/Polska/Kultura_i_sztuka/Film/Tytuły/D.

więcej informacji (tylko redaktorzy)