Strony poświęcone rożnym formom wypoczynku, turystyki i rozrywki.
Jeżeli strona jest o restauracji, usługach kateringowych czy jakichkolwiek innych usługach gastronomicznych, które nie są ofertą on-line lub nie dotyczą sieci placówek świadczących usługi w wielu miejscowościach Polski - proszę zgłosić swoją stronę w odpowiedniej miejscowości w World: Polski: Regionalne. Takie strony NIE będą wpisywane do World: Polski: Wypoczynek: Gastronomia.

Jeżeli główną zawartością strony jest oferta usług gastronomicznych on-line, proszę zgłosić URL w World: Polski: Zakupy: Spożywcze. Takie strony NIE będą wpisywane do World: Polska: Wypoczynek: Gastronomia.

Jeśli strona dotyczy gotowania lub przepisów kucharskich, proszę zgłosić ją do World: Polski: Dom: Sztuka kulinarna.

Jeżeli strona jest o restauracji, usługach kateringowych czy jakichkolwiek innych usługach gastronomicznych, które nie są ofertą on-line lub nie dotyczą sieci placówek świadczących usługi w wielu miejscowościach Polski - proszę zgłosić swoją stronę w odpowiedniej miejscowości w World: Polska: Regionalne. Takie strony NIE będą wpisywane do World: Polska: Wypoczynek: Gastronomia.

Jeżeli główną zawartością strony jest oferta usług gastronomicznych on-line, proszę zgłosić URL w World: Polska: Zakupy: Spożywcze. Takie strony NIE będą wpisywane do World: Polska: Wypoczynek: Gastronomia.

Jeśli strona dotyczy gotowania lub przepisów kucharskich, proszę zgłosić ją do World: Polska: Dom: Sztuka kulinarna.

Kategoria poświęcona prezentacji konkretnego hobby autora/autorów, oraz innych przydatnych informacji z nim związanych.
Do tej kategorii proszę zgłaszać jedynie strony w całości poświecone danemu hobby. Strony osobiste, na których autorzy piszą o sobie i wielu różnych swoich zainteresowaniach, powinny znaleźć się w kategorii World/Polska/Społeczeństwo/Strony_Osobiste.

Rozrywka to wszystko, co służy odprężeniu, wypoczynkowi, co uprzyjemnia czas, rozwesela i bawi. [na podst. definicji Słownika Języka Polskiego PWN]

Do tej kategorii prosimy zgłaszać strony związane z różnego rodzaju rozrywkami. W miarę możności proszę zgłaszać strony do poszczególnych podkategorii tej kategorii. Strony zawierające treści tylko dla dorosłych prosimy zgłaszać do odpowiedniej podkategorii /Adult/World/Polska.
Turystyka – zgodnie z definicją Światowej Organizacji Turystyki (World Tourist Organization WTO) jest to:
  • ogół czynności osób, które podróżują i przebywają w celach wypoczynkowych, zawodowych lub innych nie dłużej niż rok bez przerwy poza swoim codziennym otoczeniem, z wyłączeniem wyjazdów w których głównym celem jest aktywność zarobkowa,
  • forma czynnego wypoczynku poza miejscem stałego zamieszkania.
Proszę zgłaszać strony do właściwych podkategorii, zgodnie z ich nazwami. W kategorii głównej będą wpisywane jedynie strony traktujące w sposób ogólny o turystyce.