Medycyna niekonwencjonalna, medycyna oparta na przekonaniu o szkodliwości stosowania leków syntetycznych, w tym antybiotyków. [źródło: WIEM] Celem kategorii jest gromadzenie stron edukacyjnych, zorientowanych w w/w temacie, NIE komercyjnych(chociaż można rozważyć dodawanie stron komercyjnych, jeżeli ich wartość edukacyjna jest znacząca).
UWAGA! Strony będące reklamą, promocją jakiegokolwiek produktu będą przekierowywane do innej kategorii [World/Polska/Zakupy/Zdrowie/Medycyna_alternatywna]. Może to wydłużyć czas oczekiwania na dodanie strony do Otwartego Katalogu.

więcej informacji (tylko redaktorzy)

Homeopatia (z gr. homoios - podobny i pathos - cierpienie) to kontrowersyjna, alternatywna metoda lecznicza, która zaleca używanie środków leczniczych, nie zawierających aktywnych składników. Kategoria zawiera strony z informacjami o homeopatii, lekach homeopatycznych i dostępnych terapiach.
Proszę zglaszać strony informacyjno-edukacyjne, których głównym tematem jest homeopatia.
Proszę nie dodawać stron do tej kategorii, tylko wybrać właściwą podkategorię.
Ziołolecznictwo (inaczej fitoterapia) to tradycyjna gałąź medycyny, wykorzystująca lecznicze działanie niektórych surowców roślinnych. Kategoria gromadzi strony o terapii realizowanej za pomocą surowców roślinnych oraz o roślinach leczniczych.