Oyunlar kategorisi, oyunlarla ilgili tüm Türkçe web sitelerini kapsar. Oyun, belli kuralları olan ve katılımcılarını eğlendirmeyi amaçlayan herhangi bir etkinlik olarak tanımlanmıştır. Oyunlarda genellikle rekabet unsuru vardır; oyuncular birbirleriyle, simüle edilen oyuncularla ya da kurallarla belirlenmiş bir göreve karşı yarışırlar. Kazanma ve kaybetme şartları genellikle kurallarla belirlenmiştir. Oyunlar kategorisi; bilgisayar ve video oyunları, masa oyunları, rol yapma oyunları, bahis oyunları ve oyun olarak tanımlanan diğer etkinlikler de dahil olmak üzere tüm oyun türlerini kapsar. Spor, eğlence etkinlikleri içerikli veya birincil amacı ürün satmak olan siteler bu kategoride listelenmez.
Bu düzeyde site listelenmez. Lütfen sitenize en uygun alt kategoriyi seçiniz.
Açık dizinin bu bölümünde İnternet üzerinden oynanabilen Bilgisayar Oyunları hakkındaki Türkçe siteler listelenir.
Açık dizinin bu bölümünde İnternet üzerinden oynanabilen Bilgisayar Oyunları hakkındaki Türkçe siteler listelenir. Oyun tarayıcı tabanlı ise (Flash tabanlı oyunlar gibi) World/Türkçe/Oyunlar/Video_Oyunları/Tarayıcı_Tabanlı kategorisine önerilmelidir.
Kart oyunları hakkında bilgi, strateji ve kurallar içeren siteler bu kategoride listelenir.
Bu kategori, masa üstünde oynanan oyunlar (board oyunları - kutu oyunları) hakkında bilgi, kurallar ve stratejiler içeren siteleri barındırır.
Bu kategoriye yeni adresler ekleyebilmek için konunun, MUD ile alakalı olması ve Türkçe içeriğe sahip oyun ya da web sitesi ve/ya Türkiye sunucularında barındırılıyor olması gerekir.
İster bilgisayarda ister bir oyun konsolunda oynansın, oyuncunun eylemlerinin sonuçlarını görüntülemek için bir video ekranının kullanıldığı oyunlara video oyunu denir.
Açık dizinin bu bölümünde Video Oyunları hakkındaki Türkçe siteler listelenir.

Oyunlar hakkında bilgiler, ön incelemeler, hileler, haberler içeren siteler için uygundur.