My Account
Prosím, zařazujte jen stránky v češtině a v souladu s obsahem kategorie, a každé stránky vždy jen jednou.

Podle následujících propozic můžete snadno přidat stránku: Najděte si co nejbližší kategorii. Vyplňte URL (webovou adresu) a současný název stránek. Přidejte krátký popisek toho, co stránky nyní(!) obsahují a vyvarujte se zájmen "já, my, naše..." a rovněž výrazů jako "nejlepší, skvělý, báječný, mrkněte..." atd. Nakonec žádost odešlete.

Forma reflexní terapie, jejímž úkolem je odstranit bolesti zad nebo jiné bolesti související s páteří.
Léčebná metoda alternativní medicíny založená na zkoumání principu totality symptomů.
Pravidelná masáž pomáhá uchovat zdraví, krásu a energetickou rovnováhu. Masáž je léčebná metoda spočívající v hnětení, tření a jiných technikách využívajících dotyk ruky nebo speciální přístroje. Působí na svalstvo. Je to jedna z nejstarších terapií na světě, starší než akupunktura. Dnes je masáž stále používanější metoda. Pomáhá nejen zlepšovat zdraví, ale i fyzickou kondici. V mnoha případech je to léčba velmi příjemná. Masáž posiluje imunitu organismu a tím snižuje náchylnost k různým onemocněním. Bývá také základem, na který mohou navázat další metody přírodní léčby, např. aromaterapie, fyzioterapie,...atd. Je důležitou součástí čínské medicíny. Léčebné působení masáže spočívá ve stimulaci nervové soustavy, roztahování a uvolňování vazivové tkáně a svalů, aby byly pružné a elastické. V důsledku svalového napětí může docházet ke stažení žil, což vede ke zpomalení průtoku krve. Masáž uvolňuje svaly a tak povzbuzuje oběh krve a lymfy, zlepšuje cirkulaci kyslíku a produktů látkové výměny v lidském těle.
Každou stránku navrhujte jen jednou.
Forma alternativní medicíny vycházející z východních filozofií.
Souborné označení pro metody prevence, diagnostiky i léčby vycházející z tradičního čínského léčitelství, které jsou součástí šířeji definované alternativní medicíny.