Her türlü Eğitim sitelerini içerir. Okullar, dersaneler, kitaplar ve akademik bilgiler.
Dmoz.org (ODP) insan unsurunu önde tutmaktadır, bu yüzden eklenen siteler editörlerce titizlikle incelenir ve gereği yapılır.

Ancak aynı anda birçok site eklenmesi gibi durumlarda doğru kategoriye eklenen sitelerin eklenmeleri işlemi daha çabuk saglanacaktir.

Hatalı kategoriye eklenen sitelerin işlem süresi daha uzun olduğundan (doğru kategoriyi bul - taşı - edit et..) birçok editör önceliği kategorisine uygun olana verecektir.

Bu yüzden site doğru kategoride eklenilir ise sitenin yayınlanma şansı daha da yüksek olacaktır.

Lütfen bir alt kategori izleyerek sitenizi ekleyiniz, bu dizin altına site eklemeyemezsiniz.
Bu üst kategori için göndereceğiniz tüm siteler bekletilmeden silinecektir.

Alt kategori seçilerek editörlere zorluk çıkartılmadan eklenecek her site cok daha hızlı bir şekilde listelenecektir.

daha fazla bilgi (sadece editörler)

Bu kategori eğitimle ilgili olarak kurulmuş dernekler ve sivil toplum örgütleri içindir.
Ders notları, ödev paylaşım, ders yardımı türü içerik taşıyan siteler burada listelenmektedir.
Bu bölümde sadece özel ders veren siteler yer almaktadır.

daha fazla bilgi (sadece editörler)

Eğitim ve öğretim alanlarında kullanılan teknolojilerle ilgili siteler bu kategoriye bildirilebilir. Eğitimi kolaylaştırmaya, hızlandırmaya, ya da etkinleştirmeye yönelik yazılımlar, tepegöz ve diğer derse yardımcı araçlar gibi teknolojiler de bu kategoriye dahildir. Uzaktan Eğitimle ilgili siteler için Türkçe: Eğitim: Uzaktan Eğitim kategorisi bulunmaktadır. Teknoloji eğitimi veren siteler ise daha uygun bir kategoriye yerleştirilmeye çalışılmalıdır.
Eğitim ve öğretim alanlarında kullanılan teknolojilerle ilgili siteler bu kategoriye bildirilebilir. Eğitimi kolaylaştırmaya, hızlandırmaya, ya da etkinleştirmeye yönelik yazılımlar, tepegöz ve diğer derse yardımcı araçlar gibi teknolojiler de bu kategoriye dahildir. Uzaktan Eğitimle ilgili siteler için Türkçe: Eğitim: Uzaktan Eğitim kategorisi bulunmaktadır. Teknoloji eğitimi veren siteler ise daha uygun bir kategoriye yerleştirilmeye çalışılmalıdır. Lütfen sitenizi bildirirken, önce diğer sitelerin açıklamalarını okuyarak açıklamanızı benzer düzende yazmaya özen gösteriniz. Sitenizin açıklamasını yazarken, ne gibi hizmet ve ürünler sunduğunuzu, ziyaretçilerin sitenizde hangi bilgi ve kaynaklara ulaşabileceğini göz önüne almalısınız.

daha fazla bilgi (sadece editörler)

Milli Eğitim Bakanlığı denetiminde yürütülen ulusal eğitim faaliyetleri.
Bu kategori sadece, ulusal bazda geçerli içerik barındıran ve en genel anlamıyla orta öğretim ile ilgili siteler içindir. Lütfen sitenizi ilgili alt kategoriye gönderin.
ÖSS, SBS, muhasebe, yabancı dil, sürücü kursu hizmetleri veren firmalar bu kategoride yer alır.
- Sürücü kursu, üniversiteye hazırlık kursu ve yabancı dil kursu gibi tek alanda hizmet veren firmaların web siteleri ilgili alt kategorilere gönderilmelidir. Ancak bir firmada, birden fazla tipte kurs hizmeti veriliyorsa, web sitesi bu üst kategoriye gönderilebilir. - Ücretsiz alanlardaki web siteleri kabul edilmez. - Kurumların iletişim bilgilerinde açık adres ve telefon olması zorunludur. - Ders notları, eğitim ile ilgili kaynaklar, rehberlik sayfaları burada yer almamalıdır.
Fiziki engelleri olan veya zihinsel sorunları bulunan kişilerin özel eğitimi ile ilgili bir kategoridir.
Bu kategori üniversite sitelerinden oluşur. Fakülte, bölüm ve üniversite ile ilgili tüm linkler eklenebilir.
Linkin uygun kategoriye eklendiğinden emin olunuz.
Bu kategoriye eğitime yönelik ürün ve servislerin siteleri listelenmektedir: ders notları, cdromlar, yardımcı kitaplar, çalışma teknikleri, sınav hazırlık ürünleri, yıllıklar, ve özel dersler bu kategoriye girmektedir.
Eğer satışlarınız B2B niteliğinde ise ve son kullanıcıdan çok okullara yönelik ise, lütfen gönderinizi: World: Türkçe: Ekonomi ve İş Dünyası: Eğitim kategorisine yapın. Eğer sitenizde eğitim dışında da ürünler bulunmaktaysa (müzik, kitap, ofis malzemeleri, vs.) lütfen World: Türkçe: Alışveriş altında uygun kategoriye başvurun.
Uzaktan Eğitim hizmeti veren kurumlar, teknoloji çözümleri sunan, konu hakkında bilgi veren siteler listelenebilir. Çok sayıda alanda kurs, ders, eğitim veren siteler de listelenebilir. Ancak bir site sadece tek bir konuda veya bir iki kısıtlı konuda ders veriyorsa, kendi konusunun kategorisine yerleştirilmelidir.
Uzaktan Eğitim hizmeti veren kurumlar, teknoloji çözümleri sunan, konu hakkında bilgi veren siteleri bildirebilirsiniz. Çok sayıda alanda kurs, ders, eğitim veren siteleri de bildirebilirsiniz. Ancak bir site sadece tek bir konuda veya bir iki kısıtlı konuda eğitim veriyorsa, kendi konusuna uygun kategoriye geçiş yapıp, o kategoriye bildirmelisiniz. Lütfen sitenizi bildirirken, önce diğer sitelerin açıklamalarını okuyarak açıklamanızı benzer düzende yazmaya özen gösteriniz. Siteniz yerleşikse, fakat isminin, adresinin hatalı yazıldığını veya açıklamasının yetersiz olduğunu düşünüyorsanız, sağ üst köşedeki "adres düzelt" yazısına tıklayarak bilgilerinizin düzeltilmesini isteyebilirsiniz. Sitenizin açıklamasını yazarken, ziyaretçilerin sitenizde hangi bilgi ve kaynaklara ulaşabileceğini, hangi hizmetleri verdiğinizi göz önüne almalısınız.

daha fazla bilgi (sadece editörler)

Yurtdışında eğitim ile ilgili bilgi ve hizmet sağlayan siteler.
Bu kategoriye sadece Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı yapan aracı kurumların resmi web siteleri kayıt yaptırabilirler.