Curlie

Tapimas Curlie redaktoriumi

Ką daro Curlie redaktorius?

Redaktoriai atrenka, įvertina, aprašo ir tvarkingai sudėlioja interneto svetaines. Jie atsako už svetainių, kurios buvo pasiūlytos į jų kategoriją, peržiūrėjimą ir įtraukia svetaines į katalogą pagal redagavimo gaires. Curlie redaktoriumi tampama pasisiūlius redaguoti kategoriją, kuri jums įdomi. Paprastai nauji redaktoriai iš pradžių gauna redaguoti mažas kategorijas, o vėliau, kai sukaupia daugiau redagavimo patirties, prašo redagavimo teisių platesnėse srityse.

Kadangi tai pačios bendruomenės valdomas projektas, redaktoriai greta svetainių įtraukimo daro ir daug kitų darbų. Daugelis technologijas išmanančių redaktorių padeda kurti redagavimą palengvinančius įrankius ir leidžia jais naudotis kitiems. Vyresnieji redaktoriai savanoriškai padeda ir pataria jaunesniesiems. Kai kurie redaktoriai inicijuoja bendro redagavimo projektus, kad būtų pagerinta bendra katalogo kokybė ir sumažėtų neperžiūrėtų svetainių eilė. Curlie redaktoriai projekte gali daryti beveik viską. Dėl to redaguoti jiems yra įdomu ir malonu.

Kaip man tapti Curlie redaktoriumi?

Kad taptumėte redaktoriumi, turite užpildyti prašymą. Susiraskite kategoriją, kurios tema jums įdomi, ir spustelėkite piktogramą šalia kategorijos pavadinimą.

Jūsų prašyma peržiūrės vienas iš bendruomenės vyresniųjų redaktorių. Mes gauname šimtus prašymų ir kiekvieną jų peržiūrime atskirai, todėl prašom nesijaudinti, kad praeis kelios dienos, kol jūs gausite atsakymą. Prašom turėti omenyje, kad kai kurie prašymai yra atmetami, ir kad prašymo patvirtinimas nėra garantuojamas.

Taip pat galite sukurti ir kuruoti savo kategoriją atidarę Curlie vartotojo paskyrą. Tai nėra tas pats, kas būti redaktoriumi, nes redaktoriai dirba katalogų struktūroje.

Ar redaktoriams keliami kokie nors reikalavimai?

Kiekvienas gali tapti Curlie nariu. Viskas, ko reikia - domėjimasis ir kompiuteris. Nors jokių išankstinių sąlygų nėra, tačiau nes ieškome žmonių, kurie nuoširdžiai domisi katalogo, nesuvaržyto komerciniais interesais ir favoritizmu, kūrimu. Pagrindiniai principai yra sąžiningumas ir objektyvumas. Tiems, kas tiki, kad internetas turėtų būti laisvas ir prieinamas visiems, be šališkumo ir nereikalingo triukšmo, greičiausiai patiks darbuotis Curlie. Norintieji tapti redaktoriais turėtų parodyti, kad moka aptikti kokybiškas ir naudingas svetaines, kreipti dėmesį į detales bei mokėti taisyklingai rašyti bei tinkamai bendrauti.

Ar redaktoriams taikomos minimalios išdirbio normos?

Nėra jokių išdirbio normų. Mes vertiname bet kokį laiko kiekį, kurį jūs galite skirti katalogo gerinimui ir plėtrai. Tačiau, kad bendruomenė būtų gyvybinga, redagavimo teisės sustabdomos, jei per 4 mėnesius redaktorius neatlieka jokių redagavimo veiksmų. Taip atlaisvinama vieta kitiems, aktyvesniems redaktoriams.

Redaktorius, kurio redagavimo teisės sustabdytos, gali prašyti jas tstatyti.

Ar galima prašyti redagavimo teisių kategorijoje, kuri jau turi redaktorių?

Taip. Daugybė kategorijų turi vieną ar daugiau redaktorių.

Ar yra kokių nors patarimų, kaip tinkamai užpildyti prašymo formą?

Nėra jokios stebuklingos gero prašymo formulės. Jūsų prašymas per vertinamas pagal daugelį kriterijų, susijusių su kategorija, kurią norite redaguoti. Apskritai, kandidatai pirmiausia turėtų prašytis į nedideles, neišvystytas kategorijas. Paprastai tie, kurie paduoda prašymą redaguoti per didelę kategoriją, yra paprašomi prašytis į mažesnę kategoriją arba subkategoriją.

Prašymas - tai požymis, kaip jūs redaguosite. Apgalvotas, gerai parašytas prašymas be reklaminio šlamšto turi didesnę tikimybę būti patvirtintas, nei nerūpestingai ir su klaidomis parašytas, subjektyvus ir reklaminių šūkių kupinas prašymas. Galiausiai, būkite atviras apie savo ryšius su kokiomis nors interneto svetainėmis. Svetainių savininkai, administratoriai, jų draugai ar giminės taip pat gali tapti Curlie redaktoriais, tačiau turite sąžininkai deklaruoti savo sąsajas.

Ar galima turėti daugiau nei vieną redaktoriaus paskyrą?

Ne. Kiekvienas redaktorius gali turėti tik po vieną redaktoriaus vardą ir slaptažodį. Daugelio paskyrų susikūrimas laikomas Curlie taisyklių pažeidimu, kurį aptikus visos tokio redaktoriaus paskyros bus pašalintos.

Kokį atlygį gauna redaktoriai?

Curlie yra nekomercinė organizacija, įkurta Atviro kodo judėjimo (kuris sugebėjo sukurti daugybę sėkmingų programinės įrangos projektų, kuriamų nemokamai dirbančių savanorių) dvasia. Curlie suteikia interneto piliečiams galimybę dirbti kartu, kuriant nešališką katalogą kitiems interneto vartotojams laisvai naudotis ir platinti. Taigi, redaktoriai negauna jokio finansinio atlygio.

Viena iš unikalių Curlie savybių - tai bendruomenė savanorių, kurie altruistiškai skiria savo laiką ir išmanymą tam, kad suteiktų naudą visai interneto bendrijai. Redaktoriai redaguoja dėl įdomumo ir dėl noro prisidėti prie laisvo ir prieinamo interneto kūrimo.